Nicki (nicki__) wrote in pieklo_niebo,
Nicki
nicki__
pieklo_niebo

500 lecie kasyna!

W dzisiejszym dniu mamy szczególne święto. Minęło 500 lat od utworzenia kasyna w czyśćcu. Dlatego dzisiejszy numer naszej gazety będzie w pełni poświęcony temu zacnemu miejscu rozrywki. Przypomnijmy sobie jego historie:
Niegdyś by dostać się do Niebiańskich bram, albo spaść w piekielną otchłań wystarczyło przestać odpowiedni czas w kolejce, a następnie dać wejrzeć w duszę św. Piotrowi i rozsądzić gdzie powinno się iść. Wielu uważało, że to rozsądne wyjście. Jednak było wiele dusz, które rozpaczały …

Dlatego Bóg postanowił się nad nimi zlitować, pokazać jaki jest miłosierny. Zarządził, że każda z dusz zanim przystąpi do rozmowy z św. Piotrem ma możliwość wzięcia udziału w loterii. Może w ten sposób wygrać pobyt w Niebie. Wszystkim bardzo się ten pomysł spodobał, oprócz…

Diabły. Były wściekłe! Ledwo co obeszło się bez wojny. Uważały, że to największa na świecie nieuczciwość, że w loterii można wygrać tylko pobyt w Niebie. W ten sposób do loterii dołączyła druga możliwość. Każdy kto wrzucał los mógł trafić do Nieba, albo do Piekła. Musiał podjąć ryzyko.

Początkowo myślano, że ten pomysł nie wypali. Jednak chętnych do takiej loterii było naprawdę sporo. Skarbnicy pilnujący i zachęcający do brania udziału, bardzo dobrze robili swoje. Zgadzało się naprawdę wiele dusz, które miały w perspektywach stanie w długiej kolejce i nie wiadomo jaki wyrok.

Pomysł loterii spodobał się wszystkim duszą. Zaczęto wywierać dość mocny wpływ na powiększenie działań kasyna. Wiadomo, jak jest popyt to od razu znajdują się nowe pomysły. Tak kasyno zaczęło się rozrastać i wprowadzać wiele nowych gier, w których można było wygrać bądź przegrać swoją duszę. Tak by było uczciwiej.

Oczywiście na tym się nie skończyło. Po jakimś czasie w piekle i niebie zaczęło wrzeć. Dlaczego śmiertelnicy mogą się w ten sposób bawić, a oni nie. Skarbnicy takich buntowników zaczęli zapraszać do siebie. Proponowali oni im również udział w kasynie. Wśród niebiańsko-piekielnego towarzystwa najlepiej spodobały się zakłady, które działają zresztą do dzisiaj!

Czyściec stał się neutralnym gruntem, na którym mogli się spokojnie spotkać anioły i diabły. Oczywiście jest wielu przeciwników tej poufałości, jednak zwolennicy zwykle ich przegłosowują twierdząc, że to idealny sposób do ponownego zjednoczenia Piekła i Nieba. Prawdopodobnie dlatego również Bóg nadal przymyka na to oko.


Gazeta gratuluje wspaniałych 500 lat i czeka na 1000lecie. Życzymy udanych zakładów i czekamy na wasze wspomnienia, które ukażą się w kolejnych wydaniach Gazet Piekielnej i Niebiańskiej. Dodatkowo informujemy, że w ramach zacieśniania więzów Gazety będą opisywały sytuacje dotyczące drugiej strony.
Tags: gazeta niebiańska, gazeta piekielna
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments