tosssia (tosssia) wrote in pieklo_niebo,
tosssia
tosssia
pieklo_niebo

Loteria oczami Sitaela - Anielskiego Skarbnika

Udało nam się dotrzeć do Anielskiego Skarbnika Sitael z chóru Serafin. Opowiedział nam najciekawsze historie ze swojej pracy z loterią. Pozostawiliśmy je w oryginale i umieściliśmy poniżej.

Czyżby Anielski Strażnik trzymał stronę diabłów?:
Pewnego razu do czyśćca przyszła kobieta. Łkała i krzyczała, że ona przeprasza, ale do Nieba to na pewno nie pójdzie. Po którymś z takich lamentów zainteresowałeś się, czego takiego się boi. Wtedy opowiedziała Ci o swoim mężu, który był zły, niedobry, bił ją i krzywdził.Jednak tak bardzo go kocha, że chciałaby być z nim. Niestety ona tak nie potrafiła i była za dobra, dlatego boi się iść do Nieba i rozstać się z ukochanym na wieki. Zrobiło Ci się jej żal. Zaproponowałeś udział w loterii.Jednak widać Pan chciał inaczej, bo kobiecina i tak trafiła do Chóru Aniołów.
Teraz nie daje Ci o sobie zapomnieć i za każdym razem, jak Cię widzi,krzyczy, że ją oszukałeś i jesteś wysłannikiem piekieł. Ostatnionawet zbuntowała inne anioły, żeby wylały na Ciebie wiadro popłuczyn.


Bóg nie taki znowu miłosierny:
Do czyśćca trafił nałogowy hazardzista. Wiedziałeś, że piekło dlaniego jest bezdyskusyjne. Jednak Makiel (Diabelski skarbnik) korzystając z tego, że nie patrzysz, przekonała go do loterii. No i co? Trafił do Nieba. Bóg się wtedy bardzo zdenerwował. Nie widziałeś go jeszcze takim! Za karę kazał Ci szorować schody do czyśćca. Krzyczał i bluzgał! Mówił, że jeszcze raz, a wyśle Cię na ziemię jako gołębia bez skrzydeł, a kiedy zapytałeś, co z miłosierdziem, stwierdził, że i tak jest miłosierny, bo powinieneś być samotnym glonem na dnie Rowu Mariańskiego.
Tags: gazeta piekielna
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments