miś1

Pustka w Piekle

Wiem, że Gazeta Piekielna to nie pamiętnik i nikogo nie interesuje osobiste życie redaktora. Jednak tym razem postanowiłem to zmienić.

Chciałem wczoraj zapolować z dziećmi na jakiegoś nowego. W końcu wszyscy wiemy jak miło dorwać biedaczka, który chciał do nieba, a jest u nas. I tak troszkę porozmawiać o tym co go czeka. Jednak jak to zrobić kiedy nowych NIE MA!? Pomyślałem, że może uciekli, schowali się, zniknęli. No ale to ja najlepszy i najcudowniejszy reporter w piekle. Na pewno bym ich znalazł, a tu nic.

Dlatego pytam: Czemu ten … św. Piotr nie podsyła nam dusz tylko zatrzymuje je u siebie lub co gorsze kieruje do nieba? W końcu nie od dziś dostaje od nas sowitą kopertę! Tak nie może dłużej być!
so...? kiss me

Czyściec bez opieki, Św. Piotr w Niebie!

Niebiańscy obywatele są bardzo zdziwieni ostatnimi wydarzeniami. W niebie zjawił się św. Piotr co oznacza, że czyściec pozostał bez opieki. Nie wiadomo dokładnie dlaczego postanowił opuścić swoje stanowisko. Nawet najstarsze z niebiańskich istot nie słyszały by opuścił czyściec i przybył do Nieba. Podobno ilość pracy spowodowana dużą ilością nadchodzących dusz nigdy wcześniej mu na to nie pozwoliła.

Św. Piotr zawsze był uważany za osobę spokojną oraz pogodną, obecnie jednak chodzi strasznie nerwowy i podenerwowany. Kilka osób już nam doniosło, że zostały niemiło potraktowane przez wyżej wymienionego. Pytany o powód swojego zachowania naburmuszony odburkiwał coś o niewdzięcznej pracy, ziemskich oszustach i cholernej śmierci oraz Bogu, który wiecznie nie ma czasu.

Całe niebo wrze pod wpływem zachowania św. Piotra. Tak bulwersujące i chamskie zachowanie nie przystoi osobie na tak ważnym stanowisku. Niektórzy z aniołów zastanawiają się nad zebraniem specjalnej rady aby odebrać św. Piotrowi władze nad czyśćcem. Jednak żadne konkretne decyzje nie zostały jeszcze podjęte w tej sprawie.
miś1

Makabryczne wiadomości

Niestety nasze przedpołudniowe niedowierzanie i lekkie kpiny z radia Tłok FM okazały się nie na miejscu. Z minuty na minutę docierają do nas relacje reporterów z całego świata. Poniżej zamieszczamy najciekawsze z nich: Doktor Richard Lee dla BCC: Niestety operacja się nie powiodła. Cała aparatura pokazywała, że serce pac jętki nie pracuje. Nakazałem reanimacje i dalej nic. Potem były już tylko przerwy na defibrylator. Jednak i to nie pomogło…. Już miałem ogłosić zgon gdy pacjentka usiadła na stole patrząc na nas jak na [ocenzurowano]. A to nie był jedyny taki przypadek. Moi koledzy i koleżanki co chwile opowiadają o takich sytuacjach. I mimo, że wygląda to jak scena z filmu o zombie to niestety ale to nie film. Szef agencji ochrony KPTH: Moi ludzie jak zwykle mieli obstawić boisko podczas meczu Polaków i Ukraińców. Wszyscy wiedzą, że jedni i drudzy kibice są lekko mówiąc nieokrzesani i mają przeogromną rządze krwi. Dlatego nie zdziwiło mnie gdy jeden z prowadzących akcję przekazał mi drogą radiową, że Ukraińcy rzucają w Polaków koktajlami Mołotowa. Jednak gdy chwile później ten sam pracownik poinformował mnie, że kilkunastu zaatakowanych biega z poszarpanym ciałem, bez rąk, nóg, a nawet głów zacząłem śmiać się jak opętany. Co jak co ale takie bzdury… Wtedy właśnie dostałem mms [dodatek redakcji - tu pokazuje komórkę z przeraźliwymi zdjęciami]. Nie wiem co to za broń. Nie wiem co Oni wymyślili. Jednak wiem, że niedługo rozpęta nam się tu prawdziwe piekło. Nikt nie potrafi udzielić nam odpowiedzi co naprawdę się dzieje. Rządy i służby bezpieczeństwa milczą. Nikt nie chce wydawać komunikatów. Natomiast po świecie krąży coraz więcej ludzi zombie. Nie są one nijak podobne do tych krwiożerczych spowolnionych istot jakie znaliśmy do tych czas z literatury i filmów. Są to wszystkie istoty które powinny umrzeć a z niewiadomych przyczyn tego nie robią zachowując się przy tym jakby nigdy nic.
miś1

Niecodzienna informacja w Tłok FM

Rano w Tłok FM pojawiła się szokująca informacja. Mianowicie radio w najlepszym czasie antenowym puściło nagranie, które w nocy pozostawiła na skrzynce jedna ze słuchaczek:

„wiem, że moje słowa zabrzmią jak farsa i nikt nie będzie chciał mi wierzyć. Jednak ja ją widziałam. Widziałam jak została zaatakowana i upadła na ziemię. Po czym wstała zakrwawiona i zaczęła gonić napastnika. Krew wypływała z niej jak szalona. Prawie tak jakby ktoś przebił butelkę a nie człowieka. Myślałam, że to jakiś żart, performance, albo cokolwiek innego. Dlatego postanowiłam wsiąść do samochodu i pojechać za tą dwójką. Jednak to działo się naprawdę… Oni nie udawali! Chłopak krzyczał, ludzie na około rozglądali nie wiedząc co się dzieje! To było straszne i niesamowite zarazem.”

Później speaker dodał, że był to telefon od stałej słuchaczki i nigdy nie zgłaszała takich… informacji. Stacja zastanawia się czy istnieją jeszcze jacyś świadkowie.

My natomiast chcielibyśmy spytać naszych czytelników jak nisko trzeba upaść żeby promować się w taki sposób. Zrozumielibyśmy gdyby była to jakaś mała rozgłośnia, bez stałych słuchaczy i poparcia społecznego…. Co państwo o tym myślą?
Diablica

O czym LARP będzie...

Na Ziemi panuje chaos. Ludzkość świętuje i robi wiele niewyobrażalnych i dziwnych rzeczy. Od teraz wszystko stało się możliwe. Śmierć nie istnieje. Wszyscy stali się nieśmiertelni. W Internecie można znaleźć wiele propozycji konkursów na niewyobrażalnie wielkie sumy – warunek jest tylko jeden musisz znaleźć w jaki sposób można umrzeć.

Tylko nieliczne osoby wiedzą dlaczego tak się dzieje. ŚMIERĆ został porwany i zauroczony przez zwykłą śmiertelniczkę. Zakochany po uszy spełnia tylko polecenia swojej Pani. Z tego powodu najbardziej zawrzało w Niebie i Piekle. Brak nowych dusz, równa się brak pracy dla społeczności anielskiej i diabelskiej.

Zostaje zwołana rada nadzwyczajna pod przewodnictwem Św. Piotra. Zostali zaproszeni przedstawiciele 3 światów: Ziemi, Nieba i Piekła. W jej trakcie będą ważyć się losy światów. Śmierć musi powrócić na swoje stanowisko inaczej w niedługiej przyszłości nie starczy miejsca dla ludzi na ziemi jak i w całym wszechświecie. Piekło i Niebo zaś będą świecić pustakami. Trzeba przywrócić równowagę!
Diablica

Informacje Wstępne

Witajcie na specjalnym LJu dotyczącym LARPa Między Piekłem a Niebem .

Jego pierwsza odsłona jest planowana na 29 maja na godzinę 16.00 w Gdyni.

Tutaj będą pojawiały się wszelkie informacje dotyczące LARPa. Chcemy byście poczuli jego klimat, żeby móc lepiej wczuć się w role oraz poznać otaczający świat. Serdecznie zapraszamy wszystkich do gry!

Już możecie się zastanowić kim chcecie grać! Do wyboru są 3 frakcje: Anioły, Diabły oraz Ziemianie. Dodatkowo pojawią się na LARPie dwie postacie nie zrzeszone: Śmierć oraz Św. Piotr.

Zgłoszenia na LARPa są przyjmowane pod notką, jak również pod adresem: nika_snape@op.pl. Piszcie! Odpowiem na wszystkie wasze pytania.